MEDOLight BluDoc 
  bioptron logo grazyna
MEDOLight BluDoc - urządzenie do zabiegów kosmetycznych światłem LED niebieskim i podczerwienią.

Medolight BluDoc jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które rozumieją konieczność stałej troski o zdrowy wygląd skóry. Innowacyjność zawiera się w unikatowej kombinacji długości fal i ich częstotliwości z naukowo uzasadnionymi procedurami kosmetycznymi.

207 diod w tym 171 diod światło niebieskie 470 nm i 36 diod podczerwień 940 nm.

medobludoc

Mediolight BluDoc - to współczesna technologia aktywacji w organizmie licznych procesów enzymowych, mających ważne znaczenie dla życia. To uzupełnienie energii elektromagnetycznej i naładowanie mitochondriów komórkowych przez nagromadzenie zapasów nosiciela energii  adenozynotrifosfatazy (ATP).

Z całej palety widzialnego zakresu kwanty „niebieskie” są najmocniejsze, dlatego ich udział warunkuje lepszą aktywację procesów biologicznych. Kwanty niebieskiego zakresu są intensywnie wchłaniane przez liczne foto czułe struktury (flawiny, porfiryny, karotenoidy). To zabezpiecza normalny przebieg reakcji fotochemicznych.

W ten życiowo ważny proces swój wkład wnosi też promieniowanie podczerwone, które zwiększa moc  widzialnych zakresów.  Pulsacja światła ma tez ważne znaczenie, ponieważ każda molekuła, wypuszczając własne kwanty energii „przywykła” właśnie do takiego reżimu przyjmowania energii elektromagnetycznej.

bludock

Tak więc, do tego, żeby komórka była zdolna do życia i odporna na działanie stresów, konieczne jest, żeby jej mitochondria wytwarzały i akumulowały dostateczną ilość energii w formie ATP.  Niezbędnym warunkiem ich pełnowartościowego funkcjonowania jest dostarczenie kwantów światła widzialnego i promieniowania podczerwonego w postaci pulsującego strumienia. Zdrowie mitochondriów określa zdrowie komórek, a one dają zdrowie organowi i organizmowi.

Medolight BluDoc - jest estetycznie wykonany, kształtem i wielkością przypomina telefon komórkowy.  
W zestawie ładowarka i futerał.
Wygoda w użyciu wzbudza chęć ciągłego stosowania.
Otwiera się bariera między koniecznością a lenistwem.