MEDOLight 
 bioptron logo grazyna
medolightgif
 MEDOLight – nowy aparat trzeciej generacji do leczenia światłem, wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nauki.

 W aparacie Medolight zastosowano nowatorski kontaktowy sposób oddziaływania, polegający na naświetlaniu z odległości do 5 mm. 

Aparat Medolight (urządzenie medyczne według dyrektywy Unii Europejskiej 93/42/EEC) wykorzystuje diody elektroluminescencyjne do kontaktowej światłoterapii. Został stworzony w celu zapewnienia najbardziej efektywnego oddziaływania leczniczego.

Światło czerwone i podczerwone ma głównie działanie rozgrzewające, stymuluje wzrost poziomu wielu substancji chemicznych działających przeciwbólowo i przeciwzapalnie, rozszerza naczynia krwionośne i zmniejsza napięcie mięśni.

Aparat medolight jest niezastąpiony w codziennym życiu, ponieważ jedną z jego zalet jest wysoka skuteczność w profilaktyce.

 
W skład zakupionego zestawu wchodzą:

- Urządzenie

- Ładowarka

- Smycz

 
Jak działa?

MedolightMedolight zawiera 108 diod LED. Tak duża koncentracja na małej powierzchni daje ogromną moc oddziaływania. Naświetlanie światłem czerwonym i bliższym zakresem podczerwieni powoduje wzrost syntezy aktywnych form tlenu (AFT) oraz tlenku azotu (NO). Tlenek azotu ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Funkcjonowanie diod elektroluminoscencyjnych oparte jest na zdolności półprzewodników do przemieszczania elektronów pod wpływem napięcia elektrycznego z równoczesnym wydzielaniem światła widzialnego lub promieni podczerwieni. Ich konstrukcja jest prostsza i bardziej niezawodna w porównaniu do lampowych źródeł światła, a efektywność oddawania światła jest znacznie wyższa. Nie ma w nich włókna, które się przepala, szkła i próżni grożących wybuchem. Ponieważ nagrzewają się minimalnie, nie występują straty ciepła, a więc energia zużywana jest oszczędnie; dlatego dla ich długotrwałej pracy wystarczy bateria. Różne pod względem składu chemicznego półprzewodniki generują różniące się od siebie zakresy widma fal elektromagnetycznych.medolight1

 
 Zalety aparatu

- duża koncentracja LED diod na małej powierzchni

-  niewielkie rozmiary, łatwość przenoszenia

- prostota eksploatacji

- bezpieczeństwo

- brak interakcji ze środkami farmaceutycznymi

- możliwość używania w każdym miejscu (dom, podróż)

      - oszczędność czasu i kosztów

 

 Aparat medolight jest przedstawicielem nowej generacji aparatury do leczenia światłem. Opracowany został z uwzględnieniem doświadczeń praktycznych w zakresie zastosowania światłoterapii oraz klinicznych badań.