Therapy Air iON 

Therapy Air iON

logo

 

 schrecksee 2534484 1920

 

System oczyszczania i uzdatniania powietrza z generatorem jonów ujemnych

Therapy Air iOn jest zdrowym rozwiązaniem problemów z zanieczyszczonym powietrzem.

 

therapi airon

 

Akcesoria do Therapy Air iOn:

 • Pakiet filtrów do Therapy Air On

 

Orientacyjne ilości jonów ujemnych w powietrzu:

 • mieszkania oraz pomieszczenia biurowe 50-100 J/cm3
 • pomieszczenia z klimatyzacją do 40 J/cm3
 • środowisko wiejskie 2 000-4 000 J/cm3
 • góry oraz klimatyczne uzdrowiska 5 000-10 000 J/cm3
 • okolice wodospadów 10 000-50 000 J/cm3
 • po burzy 50 000-100 000 J/cm3
 • obok największych wodospadów powyżej 100 000 J/cm3

 

 Pięciostopniowy system oczyszczania powietrza Therapy Air iOn firmy Zepter został opracowany z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Dzięki wyjątkowym rozwiązaniom rodzice mogą być pewni, że ich dziecko oddycha zdrowym, czystym powietrzem.

Powietrze w pomieszczeniach zawiera do 100 razy więcej substancji toksycznych niż powietrze na zewnątrz. Najczęstszym źródłem szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd, benzen, paradichlorobenzen, trójchloroetylen, ksylen, ołów, są wykładziny, dywany, meble, tapety, materiały syntetyczne i plastiki. Alarmujący wzrost zachorowań i schorzeń układu oddechowego świadczy o niekorzystnym wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Urządzenie najnowszej generacji firmy Zepter – Therapy Air iOn – umożliwia oddychanie zdrowym powietrzem. Zepter, wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie, stworzył niezwykle efektywny, pięciostopniowy system oczyszczania powietrza, który optymalnie usuwa znajdujące się w nim zanieczyszczenia.

 

Therapy Air iOn: Jak działa pięciostopniowy system filtracji?

 

Powietrze w pierwszej fazie przechodzi przez:

 1. Filtr wstępny – antystatyczny, który zatrzymuje większe cząsteczki kurzu, włosy i sierść zwierząt.
 2. Filtr pośredni - usuwa w dużym stopniu drobinki kurzu, pleśni i bakterii o rozmiarze 1µm, chroniąc jednocześnie filtr ZEPTER HEPA. Filtr pokryty substancja antybakteryjną, dzięki czemu usuwa 99,9% bakterii jak: gronkowce, pneumokoki, E.Coli
 3. Filtr Zepter Hepa – charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, usuwa większość drobnych cząsteczek i dym papierosowy. Usuwa ponad 99,97% zanieczyszczeń o rozmiarze powyżej 0,3 µm, cząsteczki większe są filtrowane z jeszcze większą skutecznością. Filtr Zepter Hepa zatrzymuje również aerozolowe cząstki radonu (radon jako gaz dostaje się do naszych mieszkań i może być przyczyną chorób nowotworowych).Filtr pokryty została specjalną substancją organiczną o właściwościach antybakteryjnych i antypleśniowych. Dzięki powłoce antypleśniowej filtr może wydajnie pracować przez dłuższy okres czasu. Z uwagi na wysoką skuteczność filtr ten nazywamy filtrem absolutnym.
 4. Filtr antyalergiczny – Specjalnie zaprojektowany, dwuwarstwowy filtr: -  zewnętrzna warstwa pokryta jest specjalnym środkiem (srebro/apatyt) usuwającym bakterie, zarodniki pleśni oraz bakterie Legionelli ( występujące w instalacjach wodnych i klimatyzacyjnych, powodujące m.in. ciężkie zapalenie płuc) – druga warstwa zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (Gingko Biloba), który usuwa alergeny, wirusy grypy (100% w 24 godz.) i bakterie (E.Coli i gronkowca złocistego)
 5. Filtr eliminujący nieprzyjemne zapachy – filtr z aktywnym węglem skutecznie pochłania zapachy oraz usuwa niektóre szkodliwe gazy (lotne związki organiczne: toluen, benzen, ksylen, styren i inne) amoniak, kwas octowy i dym papierosowy jak również zapachy z kuchni.

 

W kolejnej fazie oczyszczone powietrze  trafia do modułu generującego jony ujemne

 

Rewolucyjnym rozwiązaniem jest generator jonów ujemnych, w który wyposażone jest urządzenie Therapy Air iOn . Średnia ich ilość w powietrzu w pomieszczeniach zamkniętych wynosi od 50 do 100 J/cm3. Generator wytwarza dużą ilość jonów ujemnych, nazywanych witaminami z powietrza (220 000 J/cm3), które wpływają pozytywnie na samopoczucie. Wysokie stężenie korzystnych dla zdrowia jonów ujemnych sprawia, że powietrze staje się rześkie i świeże, jak w najwyższych partiach gór,  w lesie czy przy wodospadzie.

Urządzenie Therapy Air może pracować w trybie : automatycznym, turbo, rytmicznym , nocnym i trybie dla dzieci.

Dla wygody użytkownika urządzenie wyposażone jest w pilota oraz wieszak umożliwiający (opcjonalnie) zawieszenie na ścianie.

 

Dane techniczne:

Wymiary: 544x181x510 mm (szerokość głębokość wysokość)

Ciężar :  8,8 kg

Poziom hałasu: min.21 dB-  max 46 dB

Wydajność:  max 328 m 3 / godz.

therapycertyfikat