O powietrzu 

O powietrzu

logo

 

industry 1957317 1280

 

 O ZDROWIU

Każdy oddech... może być niebezpiecznym lub zdrowym doświadczeniem!

 

therapi01W dzisiejszym świecie, nie tylko powietrze, którym oddychamy na zewnątrz, na ulicach miasta, ale
powietrze wewnątrz naszych domów i biur - w pomieszczeniach, gdzie powinniśmy czuć się bezpiecznie i pewnie - stało się problem, urastającym rangą do zagrażającego naszemu życiu. Gdyby przyjrzeć się faktom, łącznie z najnowszymi badaniami naukowców i ekspertów, staje się boleśnie jasne i oczywiste, że ani ulice, ani nawet nasze własne domy nie są już dla nas bezpieczne!

Co możemy zrobić? Nie możemy tak po prostu przenieść się na inna planetę. Mieszkamy tutaj na planecie Ziemia i niestety Ziemia staje się coraz mniej przyjaznym miejscem do życia. Musimy coś zrobić - dla Ziemi, dla nas, dla naszych rodzin i przyszłych pokoleń.

Badania dowodzą, że miliony ludzi rocznie umiera z powodu dolegliwości i powikłań, spowodowanych nadmierną ekspozycją na zanieczyszczone powietrze. Coraz bardziej zanieczyszczone są nasze domy, coraz więcej zarazków kumuluje się w naszych salonach, w kuchniach, łazienkach, sypialniach - wszędzie - powietrze w nich jest zanieczyszczone i niebezpieczne dla naszego zdrowia!

Musimy podjąć kroki, aby ochronić nie tylko nas samych, ale także nasze rodziny, nasze dzieci, nasze życie i szczęście. Musimy zrobić coś, co sprawi, że nie staniemy się jedną z tych miliona osób, umierających co roku w wyniku skutków odziaływania na nasz organizm zanieczyszczeń powietrza.

W firmie Zepter jesteśmy przekonani, że większość ludzi nie zna zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza i problemów zdrowotnych, jakie ono powoduje. W niniejszym artykule, pokrótce przybliżymy niektóre z tych problemów. Prawda może być bolesna, ale prosimy o wnikliwą analizę tych faktów. Jeśli chcemy chronić siebie i swoich bliskich ważne jest, abyśmy wiedzieli przed czym musimy się chronić.

Najprawdopodobniej, najpoważniejszym problemem wynikającym z tego zagrożenia jest to, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że ono istnieje. Łatwiej jest nam myśleć "mnie to nie dotyczy, mi to się nie przytrafi!" Suchy kaszel w zimie, łzawiące oczy i utrudnione oddychanie mogą mieć swoje przyczyny w oddziaływaniu na nasz organizm zanieczyszczeń pochodzących z powietrza. Przeziębienia, grypa, infekcje górnych dróg oddechowych oraz wiele innych objawów są tego skutkiem: ale kiedy już dowiadujemy się, że to przytrafiło się właśnie nam, że to właśnie my oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, jest już za późno. Szkody już zostały wyrządzone i nasze ciało jest osłabione i schorowane.

therapi02Musimy podjąć profilaktyczne kroki, aby uniknąć powikłań spowodowanych zanieczyszczeniem w naszych 
własnych domach!
System Oczyszczania Powietrza Therapy Air firmy Zepter jest rozwiązaniem tego problemu. System Therapy Air efektywnie zwalcza zanieczyszczenia w naszych domach, umożliwiając nam i naszym rodzinom swobodne oddychanie!

Teraz, gdy mamy sposób, dzięki któremu możemy się chronić przed niebezpieczeństwem, byłoby nieodpowiedzialnym z naszej strony NIEPODEJMOWANIE żadnych kroków, w celu zapobiegania schorzeniom, wywołanym zanieczyszczonym powietrzem - nie tylko dla naszego zdrowia, lecz dla zdrowia naszych dzieci. Szczególnie dla dzieci, których młode płuca są bardziej podatne na zanieczyszczenia.

Ciągły wzrost chorób układu oddechowego takich jak alergie, astma, a nawet nowotwory - pomimo postępu technologicznego w dziedzinie medycyny - to dowód, że istnieje jeszcze coś, co przyczynia się do eskalacji tego problemu. Czy jest czystym przypadkiem fakt, iż jakość powietrza pogarsza się w podobnym tempie? Nie. Jesteśmy ofiarami naszego zanieczyszczonego powietrza zarówno tego na zewnątrz jak i tego w naszych domach - ale już nimi nie musimy być!

 

 
Strumienie kurzu

therapi03Niczym ocean, atmosfera jest pełna strumieni powietrza. Strumienie te mogą przenosić kurz i 
zanieczyszczenia z jednego miejsca do praktycznie każdego innego zakątka na świecie. Piasek z Sahary odnaleziono w większych ilościach na Karaibach, a także w śniegach w Skandynawii! To efekt naturalnych procesów zachodzących w atmosferze. Te same strumienie powietrza mogą również przenosić zanieczyszczenia, które wytwarza cywilizacja. Samo mieszkanie na wsi nie uchroni Cię przed toksynami, wytwarzanymi na uprzemysłowionych obszarach. Na przykład, radioaktywna chmura z Czarnobyla dotarła nawet do granic Japonii!

Nasze środowisko zawiera co najmniej 12 chemikaliów, które są uznawane za niezwykle szkodliwe dla ludzi, a strumienie powietrza rozpraszają je wszędzie. Strumienie kurzu stały się strumieniami toksyn. Zanieczyszczenie wytwarzane przez ludzi rozprzestrzenia się i dociera nawet do najbardziej odległych zakątków świata! Czy gdziekolwiek istnieje jeszcze czyste powietrze, nadające się do bezpiecznego oddychania? 

 
Nie masz gdzie się ukryć!

therapi04Zanieczyszczenie powietrza dotyka wszystkich. Nie możemy się przed tym ukryć. Jesteśmy nadal otoczeni 
zanieczyszczeniami i toksynami, wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy, jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia nawet w naszych domach!

Poziom zanieczyszczenia powietrza w naszych domach może być nawet od 2,5 do 100 razy wyższy, niż zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz!*
Z każdym oddechem wdychamy od 40 000 do 75 000 cząsteczek kurzu.

Jeden gram kurzu zawiera 700 milionów różnych cząsteczek składowych, które razem stanowią olbrzymie zagrożenie dla naszego zdrowia. Wraz z naturalnym biegiem ewolucji nasze organizmy przystosowały się do zwalczania kurzu, lecz dzisiaj, kurz ten posiada zupełnie inną strukturę i jest o wiele bardziej szkodliwy. Z tego powodu, EPA pozycjonuje niską jakość powietrza w pomieszczeniach wśród pierwszych pięciu zagrożeń zanieczyszczenia środowiska dla naszego zdrowia!*

 • Zanieczyszczenie powietrza wewnątrz pomieszczeń może być do 100 razy wyższe, niż na zewnątrz
 • Spędzamy 90 % czasu w zamkniętych pomieszczeniach
 • Z każdym oddechem wdychamy od 40 000 do 75 000 cząsteczek kurzu
 • Skutki zdrowotne mogą być widoczne dopiero po latach ekspozycji organizmu na zanieczyszczenia

* (Źródło: American Lung Association i 3M sondaż, 2002)

 

Dopóki oddychamy, zanieczyszczenie powietrza oddziałuje na nasz organizm!

therapi05Spędzamy ponad 90 % naszego czasu w zamkniętych pomieszczeniach** - a więc 90 % czasu oddychamy 
przetworzonym powietrzem. Przetwarzanie powietrza w systemach wentylacyjnych oznacza, że kurz, pleśń, bakterie, wirusy, dym tytoniowy, różne chemikalia i inne toksyny zwiększają swoją ilość!

Ludzki organizm nie jest zaprojektowany, aby zwalczać taką inwazję! Negatywne efekty narastają wraz z upływem czasu i są początkowo niedostrzegalne. Możemy doświadczyć prawdziwej dewastacji naszego organizmu dopiero po wielu latach narażania organizmu na oddziaływanie tak zanieczyszczonego powietrza!

**(Źródło: EPA, 2002) 

 
Zdrowie powinno być zachowywane, a nie wydychane!
therapi06Czy oddychanie stało się ryzykowne dla naszego zdrowia?
Skąd możemy wiedzieć, czy środowisko ma na nas niekorzystny wpływ? Jakie są oznaki tego, że nasze ciała 
są atakowane przez zanieczyszczenia z otaczającego nas powietrza? Czy kiedykolwiek miałeś bóle głowy lub podrażnienie nosa i gardła, których trudno Ci się było pozbyć? Alergiczne reakcje skóry? Zawroty głowy i zmęczenie, nawet po dobrze przespanej nocy? Te objawy często są ignorowane. Leki przeciwbólowe bez recepty takie jak aspiryna lub leki na przeziębienie, ukrywają i maskują te objawy, nie pozwalając nam pozbyć się przyczyny!
 • Chroniczny kaszel, podrażnienie spojówek, bóle głowy
 • Zmęczenie, zawroty głowy, reakcje alergiczne skóry, osłabienie
 • Astma oskrzelowa, częste infekcje górnych dróg oddechowych

 

 
Jak możemy się przekonać, czy powietrze stanowi dla nas zagrożenie?
therapi07Dostające się wraz z powietrzem cząsteczki rozpuszczalników, środków do czyszczenia, pestycydów i
lotnych związków organicznych mogą doprowadzić do wszystkich wyżej wspomnianych objawów oraz dodatkowo wywołać mdłości, krwawienie z nosa i duszności.

Ciężkie metale w atmosferze, takie jak ołów i opary rtęci, mogą uszkodzić przewód pokarmowy i doprowadzić do skurczów mięśni, drżenia, osłabienia, zmian osobowości, utraty słuchu... itp. Lista ta zdaje się nie mieć końca!

Biologiczne zanieczyszczenia, takie jak sierść zwierząt, pleśń i roztocza również mogą i przyczyniają się do rozprzestrzeniania chorób i infekcji. Na dodatek mogą być przyczyną ucisku w klatce piersiowej, przewlekłego kaszlu i nieżytu nosa.

Kuchenki, grzejniki, piece i kominki również mogą powodować dolegliwości. Zawroty głowy, bóle głowy, podrażnienia oczu i zwiększoną podatność zachorowań na anginę, u osób cierpiących na niedokrwistość serca plus wiele innych objawów, o których już wspomnieliśmy. 
 
 
 
 Zanieczyszczenie powietrza: problem lokalny, czy globalny?

therapi08Obserwacje wykonane przez NASA ujawniły rozprzestrzeniające się po całym świecie chmury tlenku węgla i 
innych zanieczyszczeń powietrza. Z tą informacją, John Gille, naczelnik Narodowego Centrum Badań Atmosferycznych w Boulder, Kolorado stwierdził, że:

"Dzięki nowym obserwacjom, wyraźnie widać, iż zanieczyszczenie powietrza jest czymś więcej niż tylko lokalnym problemem. Jest to globalne zagrożenie."
Agencja Ochrony Środowiska (Enviromental Protection Agency - EPA) ogłosiła "epidemiczność zanieczyszczonego powietrza". Od ponad 20 lat Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organisatin - WHO) i UN Program Środowiska (Enviromental Program) walczy z zanieczyszczeniem powietrza. Miliard dolarów wydano na walkę z tym problemem, a jakość powietrza wciąż się pogarsza! Co to oznacza dla nas? Jak możemy pomóc sobie i oddychać bezpiecznie?

 • Globalna epidemia: zanieczyszczenie powietrza rozprzestrzenia się po całym świecie!
 • Nasze środowisko zawiera szkodliwe chemikalia!
 • Lokalny problem - NASZE powietrze!

 
Oddech dziecka powinien być oddechem życia!

therapi09Czy mieszkasz z osobą palącą papierosy?
Dym tytoniowy lub bierne palenie jest tak samo szkodliwe jak palenie aktywne, a może nawet groźniejsze. 
Podrażnienie spojówek, świszczący oddech, chrapanie, zaostrzenie przewlekłych chorób układu oddechowego, choroby serca i nowotwory to tylko niektóre z zagrożeń dla zdrowia wywołane biernym paleniem, którego skutki w sposób szczególny dotykają dzieci.
Wszystkie zanieczyszczenia wywołują wspólny efekt - podrażniają drogi oddechowe, a często nawet wywołują astmę. Badania przeprowadzone w USA pokazują, iż co 10 lat liczba ludzi cierpiących na astmę zwiększa się o 50 %!

Roczne skutki astmy można przeliczyć w 14.5 milionach straconych dni w pracy i 14 milionach dni nieobecności dzieci w szkole. To kwota miliardów straconych dolarów na opiekę zdrowotną w ciągu roku tylko w Stanach Zjednoczonych!* Zanieczyszczenia i pogarszająca się jakość powietrza w pomieszczeniach mogą wywołać różnorodne schorzenia. Nie tylko ilość zachorowań na astmę ma tendencję wzrostową - występowanie alergii i nowotworów, które mogą być zależne od pogarszającej się jakości powietrza także rośnie.

* Żródło: MMWR Surveillance fir Asthma, Marzec 2002

 
Czy budynek może być chory?
 • Chore budynki powodują, że my jesteśmy chorzy - aż 20 % nas!
 • Przez zanieczyszczenie, co dziesięć lat liczba cierpiących na astmę wzrasta o 50 %
 • Roczne skutki astmy można przeliczyć w 14.5 milionach straconych dni w pracy i 14 milionach dni nieobecności dzieci w szkole
 • Meble biurowe emitują wysoki poziom toksycznych oparów!

Wraz z postępem technologii i budownictwem nowszych i bardziej fantazyjnych budynków - lecz przy wykorzystaniu tańszych materiałów - udokumentowano nową formę zachorowania, nazywaną "Syndromem Schorowanego Budynku".
Wysoką dawkę toksycznych substancji emitują także podłogi, wykładziny, plastik potrzebny w produkcji, meble, środki klejące, farby, lakiery, nowoczesne materiały budowlane, syntetyczne tkaniny i wiele innych źródeł. Szacuje się, że aż 60 % budynków w Stanach Zjednoczonych jest dotkniętych "Syndromem Schorowanego Budynku", włącznie z budynkiem Agencji Ochrony Środowiska!

Aż 20 % pracowników twierdzi, że ich wydajność jest osłabiana w związku z oddziaływaniem tego syndromu. Jedna piąta siły roboczej nie jest w stanie funkcjonować w pełnym wymiarze swoich możliwości przez złą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń! „Syndrom Schorowanego Budynku” wywołuje przewlekły kaszel, podrażnienie dróg oddechowych, bóle głowy, przemęczenie, zawroty głowy, reakcje alergiczne skóry, astmę, infekcje układu oddechowego... to nie budynki padają ofiarami tego syndromu - to LUDZIE chorują!

 
Niekontrolowane otoczenie w naszych własnych domach

therapi10Wiele rzeczy mających zły wpływ na nasze życie jest poza naszą kontrolą. Budynki, w których mieszkamy są czasami stare i pełne pleśni. Ściany się kruszą, a kurz ze starej farby i tynku może wypełnić powietrze. Może mieszkasz w budynku zamieszkałym przez wiele rodzin, z których każda wytwarza "swój charakterystyczny zapach" lub mieszkasz z większą rodziną w małym mieszkaniu, co tylko potęguje uczucie duszności w Twoim domu. Różne zapachy mogą wtargnąć do naszych prywatnych pomieszczeń. Gotowanie, czyszczenie i nawyki związane z utrzymaniem higieny tylko "dolewają oliwy do" ... naszej atmosfery!

Coraz częściej i coraz bardziej nasze miejsca pracy przybierają cechy środowiska międzynarodowego. Zarazki i bakterie z całego świata mają ze sobą styczność. Różne perfumy i zapachy łączą się tworząc pachnący mix. Instalacja może być już stara, powierzchnie magazynowe stęchłe, a sąsiedzi ciągle zostawiają śmieci pod naszymi oknami. Zapomniany worek ziemniaków w spiżarni lub pralnia zapchana starymi rzeczami mogą wypełnić całe mieszkanie nieprzyjemnym zapachem!
Nieprzyjemne zapachy wskazują, kiedy coś jest nie tak, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie rozwiązać ten problem!

 
Zatkaj nos lub wyprowadź się?

therapi11Jest wiele metod, którymi możemy próbować pozbyć się tych nieprzyjemnych zapachów. Niestety, 
większość z nich tylko maskują zapach. Tak naprawdę, to "maskowania" często jeszcze bardziej pogłębiają istniejący problem. Kryją woń dodając toksyny i zanieczyszczenie do naszych domów!
Kadzidła sprawiają, że nasze płuca funkcjonują gorzej, powodując bóle głowy i zakłócając sen. W zależności od składników, mogą one być nawet bardziej groźne dla naszego zdrowia!

Świece zapachowe są popularne, ale również wytwarzają sadzę, która łączy się z kurzem i brudem, czy zarazkami w powietrzu. Na dodatek, mogą produkować toksyczny ołów, w zależności od tego, z jakich składników są wykonane. Mogą ładnie pachnieć, lecz potencjalne ryzyko dla naszego zdrowia sprawia, że są kosztowne i niebezpieczne!therapi12
Dezodoranty i zapachy w spray'u tylko maskują problemy w naszych domach. Dlaczego, kiedy w naszym 
powietrzu znajduje się już tak wiele zarazków dokładasz ich jeszcze więcej? W dodatku, niektóre z aerozoli wytwarzają chemikalia, które przyspieszają destrukcję już zanieczyszczonego środowiska!

 • Chemicznie aromatyzowane aerozole, maskujące przykre zapachy są niebezpieczne dla zdrowia!
 • Sadza i dym powodują u nas bóle głowy, sprawiają, że jesteśmy ospali i niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie.
 • Sztuczne materiały w domu i nienaturalne zapachy mogą zakłócać nasz sen.

 

ZALETY PRODUKTU

System Oczyszczania Powietrza Therapy Air to rozwiązanie naszych problemów

System oczyszczania Powietrza Therapy Air chroni Twoje zdrowie i poprawia samopoczucie. System Therapy Air usuwa zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach i niszczy wszystkie wirusy, bakterie i pleśń, które unoszą się w każdym otoczeniu.

 

KORZYŚCI

Pozwól, by System Therapy Air filtrował i oczyszczał powietrze tak, by Twój organizm nie musiał tego robić!
 • Zabija bakterie, wirusy i pleśń w powietrzu wewnątrz pomieszczeń.
 • Neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 • Poprawia samopoczucie i posiada funkcję naturalnej - Aromaterapii Swisso Logical.
 • Przynosi ulgę ludziom, którzy cierpią na alergię i astmę.

 

 

Ludzie odczują różnicę po wejściu do pokoju wyposażonego w System Oczyszczania Therapy Air!

Współpracownicy, klienci i członkowie rodziny - szczególnie Ci, którzy cierpią z powodu alergii - w końcu poczują ulgę i będą mogli swobodnie oddychać.